OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 III 2024, V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 III 2024, V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Procesja z palmami na Mszy św. o 11.30. Początek procesji przy bramie kościoła.

2. W Niedzielę Palmową w naszej parafii odbędzie się Droga krzyżowa ulicami Niedrzwicy Kościelnej. I stacja przy kościele, a XIV przy kaplicy na cmentarzu. Nabożeństwo rozpocznie się bezpośrednio po mszy św. o godz. 16.00 (nie będzie mszy św. o 17.00). Gorzkie żale w tym dniu po sumie.

3. Baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas w cenie 12zł.

4. W poniedziałek, wtorek i środę rekolekcje wielkopostne. Msze św. o 9.00,11.00, 15.00(dzieci) i 17.00. Spowiedź we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary złożone we wtorek na tacę są przeznaczone dla ks. Rekolekcjonisty. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Bielecki, ojciec duchowny Ogniska Światła i Miłości w Łopocznie. We wtorek uroczystość św. Józefa-Oblubieńca NMP.

5. Do chorych udamy się w poniedziałek 25 marca, od godz.9.00. Adresy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom Madejów, Niezgodów, Drągów i Niezgodów. Ofiara 100zł. Na sobotę na 8.00 zapraszamy rodziny Irackich, Prasałów, Podsiadłych, Kańczugowskich, Niezgodów i Kosakowskich.

7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego-Borkowizna 300 zł,  KŻR MB Różańcowej z Sobieszczan Kolonii cz.I zel. Elżbiety Marzec 400zł. KŻR MB Częstochowskiej zel. Marii Oleszek 410zł. Zofia Komorek 100zł. Ryszard Depta z NK 100zł. Bezimienna z ul. Krakowskiej 100zł. Bezimienne 50 i 30zł. Na potrzeby kościoła- bezimienna z Łodzi 100zł.

8. Lokalna Droga krzyżowa 22.03.2024(piątek). Wyjście po Mszy św. ok. 17.30(dodatkowa kartka). Plan jest wywieszony w gablocie.

9. Prasa Katolicka- GN,N.

10. W piątek Droga krzyżowa o 16.30. Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o 6.40. Gorzkie żale dzisiaj o 16.30. 11. W poniedziałek 18 marca przed kościołem będzie można nabyć stroiki świąteczne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rehabilitację Weroniki Przybycień.

12. Zapowiedź przedmałżeńska

-Michał Przybycień kaw. z Sobieszczan Kolonii par. tut. i Agata Drąg panna z Bełżyc par. Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

13. Zmarła Genowefa Szymańska z Kolonii Sobieszczany.

HUMOR TYGODNIA:)

-Przychodzi policjant do księgarni i pyta: Czy jest ,,Pan Tadeusz”? Sprzedawczyni woła na zaplecze: -Panie Tadziu, przyszli po pana:)