OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 XI 2022, I NIEDZIELA ADWENTU

Parafia w Niedrzwicy Kościelnej - Kościół

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 XI 2022, I NIEDZIELA ADWENTU

1. Opłatki wigilijne można odbierać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zabierzmy opłatki także dla tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć do kościoła(choroba, podeszły wiek). Bóg zapłać za złożone ofiary, które będą przeznaczone na zakup nowych pieców akumulacyjnych do ogrzewania kościoła. Stare są już wyeksploatowane, niektóre uszkodzone i nie spełniają swojej roli. Zakup pieców to koszt 18.000 zł. Do tego przewóz i montaż. Na  nowe piece trzeba jednak poczekać do stycznia.

2. Są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Małe-10zł, duże 20zł. Świece są na stoliku pod chórem. Ofiary wrzucamy do koszyczka stojącego przy świecach.

3. Roraty codziennie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o 17:00. W poniedziałek, środę i piątek zapraszamy dzieci z lampionami. Będą rozdawane dla dzieci naklejki. Na roraty zapraszamy także dorosłych.

4.  I czwartek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo o powołania o 7.00

5. I piątek. Spowiedź rano od 6.45. Po południu od 16.15. Msza św. i nabożeństwo o 17:00

6. I sobota. Adoracja eucharystyczna od 16.00 do 17.00. Później Msza św.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek- Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła-Stanisław Machaj z rodziną, Wiesław Kowalczyk z rodziną, Ewa i Sławomir Mirosław. Ofiara 60 zł.  Na sobotę na 8.00 zapraszamy Ryszard Depta, Rodzina Całków, Grzegorz Kowalczyk, Dariusz Mitura.

9. Pani Ewie Zaborskiej dziękujemy za wykonanie wieńca adwentowego. Panu Wiesławowi Kurze za odśnieżanie parkingu i terenu przy kościele.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej -N, GN ,MGN- grudzień, Różaniec. Kalendarze parafialne w cenie 20zł.

11. W poniedziałek 6 grudnia po Mszy św. o 17.00 przybędzie do naszej parafii św. Mikołaj. Rodziców prosimy o przynoszenie podpisanych paczek do zakrystii.

12. Od przyszłej niedzieli ks. Piotr prowadzi rekolekcje. W sobotę ks. Proboszcz spowiada w Borzechowie.

13. Lista kandydatów do Rady Parafialnej

-Stanisław Bab NK

-Krzysztof Drewniak Zalesie

-Henryk Kossakowski Załucze

-Zbigniew Osior NK

-Grzegorz Bednarczyk NK

-Wiesław Plewik Borkowizna

-Wiesław Kura NK

Lista jest wywieszona także przed kościołem. Wybory w przyszłą niedzielę zgodnie z dekretem Arcybiskupa Lubelskiego. Urna będzie stała na końcu kościoła. Wrzucamy do niej kartki z nazwiskami 2 kandydatów z listy.