OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 III 2024, IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 III 2024, IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w poniedziałek 18 marca. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę.

2. Baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas w cenie 12zł.

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom Wronów, Deptułów, Skrobiszów, Mataczów, Zbigniewowi Woźniakowi i Ofiara 100 zł. Na sobotę na 8.00 zapraszamy rodziny Machajów, Witkowskich, Sokołowskich, Madejów, Niezgodów.

4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego- bezimienne z Ludwinowa 50zł i 200zł. Maria Korzec z Leśniczówki 50 zł, KŻR Matki Bożej Fatimskiej zel. Teresy Pielaszkiewicz 400zł. Majdan Sobieszczański 340zł. KŻR Niepokalanego Poczęcia NMP 310zł. KŻR Narodzenia NMP z ul. Krakowskiej zel. Stanisławy Boruch 300zł. KŻR bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Niedrzwicy Kościelnej 380 zł. KŻR Matki Bożej Anielskiej zel. Danieli Złotek 500zł. KŻR św. Marii Magdaleny z Zalesia zel. Janiny Drewniak 360zł., KŻR WNMP z Załucza zel. Zofii Chromczak 300zł., KŻR Matki Bożej Nieustającej Pomocy zel. Marii Wit 310zł., Bezimienna 20zł.

Prosimy pozostałe koła różańcowe o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można też składać indywidualne ofiary na ten cel.

5.Prasa Katolicka- GN,N.

6. W piątek Droga krzyżowa o 16.30. Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o 6.40.Gorzkie żale w niedzielę o 16.30.

7. W sobotę o 7.00 Msza św. za wstawiennictwem św. JPII. 8. W sobotę o 18.00 Msza św. i nabożeństwo uwielbienia.

9. Ogłoszenie GOKSiR- osobna kartka.

10. W Niedzielę Palmową w naszej parafii odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Niedrzwicy Kościelnej I stacja przy kościele a XIV przy kaplicy na cmentarzu. Nabożeństwo rozpocznie się bezpośrednio po mszy św. o godz. 16.00 (nie będzie mszy św o 17.00), zapraszamy do uczestnictwa i modlitwie w nabożeństwie.

11. Spotkanie rodziców i dzieci klas III w przyszłą niedzielę 17 marca  po mszy św. o godz. 9.30.

12. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.  Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki - wielkich orędowników Polski. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, a także w naszym kościele w tych dniach po pierwszej  Mszy św. (szczegóły nowenny na https://nowenna2120.pl/ )

13. W niedzielę 17 marca Koło Gospodyń Wiejskich JANECZKI zaprasza po mszach św. o 9:30 i 11:30 na stoisko przed kościołem gdzie będzie można zakupić tradycyjne palmy wielkanocne.

14. 21  marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Załuczu jest dniem otwartym. Dotyczy naboru do tej placówki.

Zapowiedź przedmałżeńska

-Michał Przybycień kaw. z Sobieszczan Kolonii par. tut. i Agata Drąg panna z Bełżyc par. Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

HUMOR TYGODNIA:)

-W banku: Wszyscy stać i nie ruszać się!-to napad?

Nie fotografia grupowa :)