OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 VI 2023, XII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 VI 2023, XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu przypada 3 rocznica święceń biskupich bp. Adama Baba. Msza św. w jego intencji o 9.00. Jest to także dzień imienin ks. Piotra. Msza św. w jego intencji o 18.00. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej-"świętopietrze".

2. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła-Wiesław Matacz 200zł. Krzysztof Krysa 200zł. Barbara i Henryk Krzysztoń z okazji 25 rocz. ślubu 200zł.

3. Prasa katolicka N, GN,MGN.

4. Dziękujemy za ofiary na fotowoltaikę: Załucze 7050zł i 35 euro. Zbierali Krystyna i Zygmunt Kosakowscy. Borkowizna 4120zł. Zbierał Wiesław Plewik. Zalesie 3050zł. Zbierali Anna i Krzysztof Drewniakowie. Niedrzwica Kościelna Kolonia 3000zł. Zbierały Monika Kot i Elżbieta Baran.

5. I sobota miesiąca. Adoracja eucharystyczna od 17 do 18.00.Msza św. o 18.00.

6. Nabożeństwa czerwcowe do piątku włącznie o 17.30.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła-Stanisław Śledzicki, Agata i Rafał Kępowicz, Halina i Leszek Bomba. Ofiara 100zł. Na sobotę na 8.00 zapraszamy- Ewa Winiarska, Marzena i Piotr Janczura, Stanisław Słabuszewski, Barbara i Zbigniew Zięba. Michał i Olimpia Montusiewicz.

8. Na okres wakacji zawieszamy wydawanie listu parafialnego. Ogłoszenia i intencje mszalne będą zawieszone w gablocie przed Kościołem i na stronie internetowej.

9. W minionym tygodniu odbyła się kontrola cmentarza przeprowadzona przez Inspekcję Sanitarną z Lublina. Niestety na terenie cmentarza zalega gruz, który pozostawiają osoby montujące pomniki i wykonujące inne prace na cmentarzu. Niedawno gruz został wywieziony. Za wywóz zapłaciła parafia. Teraz znów trzeba to uczynić. W związku z tym od jutra bramy cmentarza będą zamknięte. Firmy, które chcą montować pomniki i wykonywać inne prace na cmentarzu mają obowiązek zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Dotyczy to także osób prywatnych, które chcą wykonywać jakiekolwiek prace(układanie kostki, wykonywania opaski betonowej i inne). Otrzymają stosowne zezwolenie na wjazd. Dużo skarg dotyczy zanieczyszczania pomników. Pracownicy tną elementy na pomniki przy nagrobkach, Mieszają cement na alejkach. Pył osiada na pomnikach i je zanieczyszcza. Jeśli ktoś planuje montaż pomnika w najbliższym czasie, prosimy, aby powiadomił firmę kamieniarską o nowych zasadach. Opłaty za wjazd-100zł.

10. Weronika Przybycień wraz z Rodzicami dziękują za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary, przeznaczone na rehabilitację Weroniki. Zebrano 5600zł.

11. Są do nabycia obrazki z wizerunkiem naszego kościoła w cenie 50zł. Znakomity upominek i pamiątka. Obrazek można obejrzeć na stoliku pod chórem. Zapisy na obrazki w zakrystii.

Zmarła Janina Szymańska z Kolonii Sobieszczany.