OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 VI 2023, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 VI 2023, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa(Boże Ciało). Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o 9.00 procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Po procesji nie będzie Mszy św. Procesja przejdzie w tym roku ulicami Krakowską i Parafialną. Prosimy o przygotowanie poszczególnych stacji:

I stacja przy młynie- Kol. za torem.

II stacja przy kapliczce-ul. Lipowa.

III stacja przy figurze Matki Bożej- Warszawiaki

IV stacja przy kościele- ul. Krakowska i przyległe.

Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Centrum Jana Pawła II.

W tym dniu na Mszy św. o 9.00 rocznica I Komunii św. dzieci z kl. IV. Spotkanie dla dzieci z kl. IV we wtorek w kościele o 16.00 Spowiedź bezpośrednio po spotkaniu. Prosimy rodziców dzieci z kl IV o posprzątanie kościoła w środę o 18.30.

2. Procesje w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej. W niedzielę po sumie. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów zarówno w Boże Ciało jak i w oktawie.

3. Festyn Gminno-Parafialny w przyszłą niedzielę. Msza św. o 11.30. Rozpoczęcie festynu o 14.00 na boisku obok plebanii. Organizatorzy zapewniwją wiele atrakcji, między innymi konkurs na najlepsze ciasto Wójta i Plebana(ciasto dostarczamy w niedzielę), maraton rodzinny, darmowy park rozrywki(dmuchańce), pokazy służb mundurowych, stoiska kulinarne, loteria fantowa, konkursy z nagrodami, basen z łódkami,występy artystów i wiele innych. Szczegółowy plan na facebooku parafialnym.

4. Nabożeństwa czerwcowe w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczorowej

5. Prasa katolicka N, GN, Różaniec.

6. Została podłączona instalacja fotowoltaiczna do sieci. Koszt wykonania 125.460zł. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe tej inwestycji. Będzie to jednorazowa składka 150 zł od rodziny. Prosimy o zrozumienie, tym bardziej, że przez trzy lata nie było żadnych składek. Składkę będą zbierali radni parafialni. Ponieważ nie wszystkie miejscowości zgłosiły swoich kandydatów do Rady Parafialnej mam nadzieję, że znajdą się osoby, które podejmą się tego zadania. Listy na zbiórkę z pieczęcią parafialną można odebrać w kancelarii parafialnej.

7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w poniedziałek o 5.00 z parkingu przy ośrodku zdrowia.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła-Iwona Zięba, Barbara i Janusz Szantyka, Barbara Wójcik, Helena i Tadeusz Paluch. Ofiara 100zł. Na sobotę na 8.00 zapraszamy-Dariusz Borzechowski, Jadwiga Wójcik, Stanisław Paluch, Mariusz Bartyś.

9. Ponieważ ksero uległo po raz kolejny awarii nie ma listu parafialnego.

10. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego.

Zmarli - Tadeusz Lis z Niedrzwicy Dużej i Helena Dudzińska z Kolonii Sobieszczany.