KS. ADAM PIOTR BAB – BISKUPEM POMOCNICZYM ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ!!!

2020-05-22

KS. ADAM PIOTR BAB – BISKUPEM POMOCNICZYM ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ!!!

Ojciec Święty Franciszek mianował Ks. Adama Piotra BABA, proboszcza parafii św. Józefa w Lublinie i wikariusza biskupiego ds. młodzieży w archidiecezji lubelskiej, biskupem pomocniczym tejże archidiecezji  i przydzielił mu stolicę tytularną Arna.

+ Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski
Warszawa, 22 maja 2020 roku.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce

Ks. Adam Piotr Bab
nowy Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej

Urodził się 30 grudnia 1974 r. w Lublinie.
PARAFIA POCHODZENIA: NIEDRZWICA KOŚCIELNA.
Absolwent II Liceum im. Jana Zamoyskiego w Lublinie.

W latach 1993-1999 odbywał formację w Seminarium Duchownym w Lublinie. Świecenia kapłańskie przyjął 22 maja 1999 r.

W latach 1999-2000 był wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia w Lublinie (kościół garnizonowy). Następnie podjął studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, uzyskując w 2005 roku doktorat z katechetyki.

Podczas studiów specjalistycznych pełnił posługę duszpasterską w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży mieszczącym się wówczas przy kościele rektoralnym pw. Świętego Ducha w Lublinie.

Od 2002 roku jest diecezjalnym koordynatorem pielgrzymek na Światowe Dni Młodzieży. W latach 2005-2010 był rektorem kościoła Ducha Świętego w Kraśniku. W latach 2010-2014 był proboszczem w Końskowoli i dekanalnym wizytatorem religii.

Od 2014 roku jest proboszczem parafii św. Józefa w Lublinie. Pełni jednocześnie funkcję wikariusza biskupiego ds. młodzieży.

Należy do Kolegium Konsultorów archidiecezji lubelskiej i jest konsultorem Rady ds. duszpasterstwa młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.