9 stycznia Niedziela A.D. 2022 CHRZEST PAŃSKI Święto

2022-01-08

9 stycznia Niedziela A.D. 2022 CHRZEST PAŃSKI Święto

„Wszyscy dzięki wierze jesteście synami Bożymi – w Chrystusie Jezusie. Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa” (Ga 3,26-27).

Przyjęty sakrament chrztu, nie tylko uwolnił nas od grzechu pierworodnego, ale przede wszystkim wypełnił nas Bożą mocą, nadprzyrodzoną łaską, światłem Ducha Świętego.
Zapewne większość z nas nie pamięta momentu swojego chrztu, być może nie zachowały się z tamtego wydarzenia żadne pamiątki ani fotografie. Z pewnością na naszym chrzcie nie było monarchów, urzędników ani dziennikarzy. Być może nie asystowały nam kamery ani nie pisały o tym wydarzeniu żadne gazety...

Ale jednego możemy być pewni. Na moim chrzcie obecny był Bóg, największy z królów, Pan i Stwórca wszechświata. To on nazwał mnie po imieniu i wyprawił mnie w życiowy rejs. Celem mojego życiowego rejsu jest Niebo, to tam znane jest moje imię i tam jestem oczekiwany.
Dlatego dziś, w niedzielę Chrztu Pańskiego, jako ludzie ochrzczeni możemy życzyć sobie nawzajem, abyśmy szczęśliwie i bezpiecznie, wszyscy dopłynęli do portu, do bram Nieba. Amen.

źródło: katolik.pl