3 lipiec 2020, Święto NMP Płaczącej, rocznica "cudu lubelskiego"

2020-07-03

3 lipiec 2020, Święto NMP Płaczącej, rocznica "cudu lubelskiego"

Wieczorem 3 lipca 2020 r., na placu przed archikatedrą lubelską, rozpoczną się główne uroczystości w ramach obchodów święta Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, ustanowionego w rocznicę „cudu lubelskiego” mającego miejsce 3 lipca 1949 r. Głównym punktem spotkania będzie Eucharystia o godz. 19:00 i procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta.

Tegorocznym uroczystościom będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Adam Bab biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej - pochodzący z naszej Parafii

Uroczystą Eucharystię na placu katedralnym poprzedzi o godz. 18.30 nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą. Tuż przed godziną. 19.00 zostanie uroczyście wniesiony obraz Matki Bożej i rozpocznie się pontyfikalna Msza święta. Po Eucharystii ulicami miasta wyruszy procesja różańcowa z cudownym obrazem Matki Bożej, Pani Katedralnej. Trasa będzie wiodła ul. ul. Królewską, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Uroczystości zakończy przed godz. 22:00 akt zawierzenia Matce Bożej.